Bitki Büyütme Kabini,sıcaklık,nem ve gece-gündüz ışık döngülerini kontrol ederek, gerçek iklim şartlarını canlandırmak için geliştirilmiştir. Cihazın mükemmel dizaynı, MBB Serisi aşağıda belirtilen farklı amaçlar için kullanılmasını sağlar.

  • Bitki Büyütme
  • Tohum Biçimlendirme
  • Bitkileri yeni iklim şartlarına alıştırma
  • Bitki, hücre ve doku kültürü üretilmesi
  • Bitkilerin genetik araştırması
  • Hücre ve Protoplazma yetiştirme
  • Böceklerin inkübasyonu ve büyütülmesi
  • Özel sıcaklık, nem ve aydınlatma gerektiren tüm testler
TEKLİF İSTE

Bitki Büyütme Kabini

Aşırıcı soğuk ve sıcak dereceler düşünüldüğünde, ürünün verimliliği için izalosyon büyük önem taşımaktadır. Çift camdan oluşan sol, sağ ve üst pencereler mükemmel bir ısı izolasyonu sağlar. Hücrenin arka yüzeyi ve kapı, poliüretan ile izole edilmiştir. Çift kapı contası , en uç klimatik test şartlarında dahi sızdırmazlık sağlamaktadır. Bitki Büyütme Kabinleri için en önemli özelliklerden bir tanesi de aydınlatmadır.

MBB Serisinin hücresi sağ ve sol olmak üzere iki yüzeyden aydınlatılmaktadır. İki yüzeyli aydınlatma sayesinde, güneş ışığının hareketi canlandırılabilir. Her iki yüzeydeki aydınlatma, 24 saatlik dilime göre ayrı ayrı programlanabilir. Nem, bir nem jeneratörü ile sağlanmakta yaş ve kuru termometre sıcaklıkları yardımıyla psikrometrik diyagrama göre ölçülmektedir. Kullanılan sistemin bir avantajı olarak, nemin en hassas şekilde ölçülmesi sağlanmıştır. Nem oranı ve soğutma oransal, sıcaklık PID kontrol sistemi ile kontrol edilmektedir.

Azami dayanıklılık ve güvenirliğin sağlanması için, MBB Serisi iç ve dış yapısında en doğru malzemeler kullanılmıştır. Hücre, paslanmaz çelik ve cam pencerelerden oluşmaktadır. Pencereler temperli çift katlı camdan yapılmıştır. Floresan lambalar, starterler ve diğer elektronik aksam kolay temizlik için hücrenin dışına yerleştirilmiştir. Cihazın kullanıcı paneli dokunmatik tuşlar ve yönlendirici mesajlarla kolay kullanımı sağlar.

Yardımcı kontrol paneli, ayarlanılabilir emniyet termostatınına sahiptir. Bütün teknik üstünlüklerinin yanı sıra, MBB Serisinde kullanılan soğutucu gaz ve izolasyon çevre dostudur ve CFC içermez. Kontrol sistemi, herhangi bir arıza durumunda kullanıcıyı uyaracak kapsamlı bir arıza teşhis sistemine sahiptir.

İçerik güncelleniyor. Lütfen daha sonra deneyiniz.
Henüz doküman eklenmemiştir.